Afera mleczna w NFZ i Willa+. Cóż za piękny zbieg okoliczności! Bójcie się nie-lewacy i nie-komuniści!

Niedawno NFZ ogłosiło, że wyciągnie surowe konsekwencje finansowe wobec lekarzy, którzy wypisywali specjalne mleko dla dzieci z alergiami mimo, że przekroczyły one wiek do którego obowiązuje refundacja. Mimo, że z dokumentacji pacjentek i pacjentów wynikało jasno, że wskazania do stosowania takiego żywienia utrzymywały się nadal. 

Zjednoczona Patologia rzadko o tym mówi, ale refundację ogranicza, gdzie tylko może. Albo w ogóle jej nie przyznaje, mimo ewidentnych wskazań medycznych. Oczywiście, warte naszej uwagi są tylko te metody, które mogą zapobiec inwalidztwu albo przedwczesnej. Wystarczy tylko tyle i aż tyle. Z pewnego punktu widzenia można traktować refundację, jako wyraz wsparcia przez państwo dla  najbardziej istotnych metod diagnostyki i terapii. Są to przy tym nierzadko metody najnowocześniejsze. Otóż, jeżeli tak spojrzymy na refundację, to Polska raczej cofa się medycznie, niż rozwija, bo świat nam ucieka. 

Oczywiście, podstawową przyczyną dziur w refundacji jest brak funduszy. A te rozchodzą się na wille+, obajtki i inne, wysoce uzasadnione merytorycznie cele, realizowane przez kompetentnych (nie wiadomo dokładnie w jakiej dziedzinie) fachowców. Cała ta grupka Zorganizowanej Polityczności przekonuje, że nic się nie stało, bo na przykład willę mógł dostać każdy (cytując głównego darczyńcę), kto nie był lewakiem, ani komunistą. Ponieważ jednak willi (posad, działek… niepotrzebne skreślić, brakujące wpisać) nie mogli dostać wszyscy, więc otrzymali je godni przedstawiciele zdrowej części narodu. Przypomina się nieodparcie taki kawał, z epoki trudności z zaopatrzeniem w żywność, w epoce realnego socjalizmu: “Bez wątpienia, naród może spożywać mięso i dobra luksusowe. Ustami swoich przedstawicieli”. Nowe wraca, jak widać. A z sondaży widać, że ogromna część społeczeństwa daje się tym przekazem otumanić. 

Problem jest jednak dla złowrogiego karła  poważniejszy: pisuary nauczyły się, że ludzie źle znoszą pogarszanie się zdrowia ich samych i ich bliskich. Zaś jeżeli takie zjawisko ma charakter masowy, to może,  nie mniej, niż wille+, przełożyć się na spadek poparcia. 

Oczywiście, jest na usługach satrapy SuperHero Zero, który – jakkolwiek zajęty obecnie bronieniem neofaszystów – przygotowuje kampanię mającą na celu przekonanie zdrowych (chociaż coraz bardziej chorych) mas społeczeństwa, że wszystko, co złe w opiece zdrowotnej jest winą lekarzy. Poprze to jakimiś spektakularnymi aresztowaniami, w czym ma małpią wprawę. Gdyby jednak nawet wyaresztował wszystkie lekarki i lekarzy, to pieniędzy w systemie ochrony zdrowia nie przybędzie, bo znajdują się one w paluszkach pieszczochów władzy. Refundacji nie będzie więc z czego rozszerzyć, a diagnostyka i leczenie będą dla większości obywateli coraz droższe. Również dla tych, którzy nie są tak piętnowanymi przez Garnka lewakami, ani komunistami, ale – prostymi wspieraczami kościółka, albo po prostu – tymi, którzy mają “wylane” na wszystko, bo przecież w sumie nie jest tak źle. Zaś satrapia nie tyle wepchnie jeszcze bardziej łapę do ich kieszeni, ile zmuszać ich będzie coraz bardziej, żeby sami do niej sięgnęli walcząc o swoje zdrowie, a niekiedy – życie.

Jeden komentarz do “Afera mleczna w NFZ i Willa+. Cóż za piękny zbieg okoliczności! Bójcie się nie-lewacy i nie-komuniści!”

  1. Smutna prawda, od czasu zlikwidowania kas chorych opieka medyczna zjeżdża na łeb na szyję, a pispolska coraz wyraźniej podzielona na pisnotabli (dla nich szpitale, przychodnie na życzenie) i maluczkich coraz mniejszych 😪 skazanych na miskę ryżu 😱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights